Amerika’ nın keşfi ..

Kader de Amerika vizesi alıp bir de Amerika’ yı keşfetmek te varmış. Bazen diyorum ya her şey nasip diye. Gezilecek yerler sıralamamda adı son sıralarda olan bir yerdi benim için Amerika. Kolay kolay gezip bitirilecek gibi değil zaten Özgürlükler ülkesi ve o nedenle hep en sonlara saklamıştım bu hayalimi. Ama bir anda nasıl karar verdim nasıl oldu ve ne zaman vize alıp ne zaman biletlendirdim bende bilmiyorum.

 IMG_0525

Artık yeni rotalarımdan bir tanesi de Amerika.  İlk durak ise New York..

Amerika seyahati kadar vermiş olduğu vize çok daha değerli, 10 yıl olarak verilen vize insanın üzerinden büyük bir yükü de alıyor aslında. 10 yıl boyunca ne evrak sorunu var ne de vize stresi. Benim için Amerika’ yı yeniden keşfetme zamanı, özgürlükler ülkesinin tadını sonuna kadar çıkarmak istiyorum.

FullSizeRender

4 yorumlar

 1. merhaba iyi aksamlar
  öncelikle
  kisaca kendimden bahsetmek istiyorum üniversiteden otomobil teknolojisi bölümünden bu sene mezun oldum. üniversiteden sonra aklimda yapmak istediğim seylerden birisi dünyanin farkli sehirlerini gezmek gezmeyi çok seven birisiyim farkli yerler görmeyi çok severim hatta sadece bu hayalim için 10 yillik bir pasaport bile aldim ama kullanma firsatim olmadi bu konu hakkında bana yardimci olabilirmisiniz ?
  tavsiyeniz ne olur ?

  • Feridun daha önce hiç tecrüben yok ise mutlaka ilk önce kolay bir rota ve Vizesiz biz seyahat seçmelisin .. Bana sorarsan bir Uzakdoğu tavsiye ederim.. Sonrasında ise Avrupa yapabilirsin ..

   • daha önceden yurt dışı tecrübem olmadi Peki ama nasil yapabilirim bunu tur firmalarinami başvurmam mı lazim yada vize istemeyen herhangi bir ülkeye gitmek için ne yapmam gerek ne tür bir yol izlemeliyim…?

    • Kendine ait anıların ve özel bir seyahat istiyorsan Tur firmalarına ihtiyacın kesinlikle yok.. Vizesiz gidilebilen ülkeler listesini sitemde bulabilirsin. Istedipin ülkeye karar ver ve biletini al yola çık.. Ben bunu tavsiye ederim.. Gideceğin yer hakkında mutlaka bilgin olacaktır. Geri kalan bilgi ve kültürü zaten gittiğinde yaşayacaksın ..

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*