Benim Objektifimden .. Fotoğraf Çekimlerim ve Kamera Arkaları ..

Gezmek benim için bir yaşam biçimi, bir tutku ama gittiğim yerlerde fotoğraf çekimleri olmazsa bazen o gezi anlamsız hale geliyor benim için. Gezmek demek sırt çantası demek değil benim adıma. Sırt çantamın yanında mutlaka fotoğraf makinası ve ekipmanlarım da olmalı mutlaka. Gezilerimi unutulmaz kılan elbette bu fotoğraflar. Bir de başarılı sonuçlar çıkarsa inanılmaz tat alıyorum işte o seyahatlerimden.

moskova

Çekimler mi ?? Çekim yapacağım alanı önceden tespit edip işte tam burası diyorum, buradan harika bir kare alırım muhakkak. Artık beklemeler ya da zamanı geldiğinde orada bulunmak kalıyor sadece. Bir bakıma dinlenme fırsatı benim için, en büyük eğlence ve en büyük hobim elbette aynı zamanda.  Bu beklemeler o kadar zevkli hale geliyor ki bazı zamanlar bu anları da ayrıca fotoğraflıyorum.

O an duyduğum heyecandan mı ? O anı unutulmaz kılmak mı ? Ya da can sıkıntısından mı ? bilmiyorum ama kamera arkasında ayrı olarak çektiğim o fotoğraflar daha sonra daha da güzel anılar oluşturdu benim için ve şimdi onları sizlerle paylaşma zamanı geldi sanıyorum.

Umarım sizlerde kamera arkalarını izlerken benimle aynı heyecanı yaşar ve beğenirseniz.

Fotoğraflarım ve kamera arkaları ile iyi seyirler..

Manila / Filipinler

Manila / Filipinler

 

Manila / Filipinler

Manila / Filipinler

 

Pokhara / Nepal

Pokhara / Nepal

 

Doha / Katar

Doha / Katar

 

Doha / Katar

Doha / Katar

 

Floransa / İtalya

Floransa / İtalya

 

Amsterdam / Hollanda

Amsterdam / Hollanda

 

Köln / Almanya

Köln / Almanya

 

Brüksel / Belçika

Brüksel / Belçika

 

Paris / Fransa

Paris / Fransa

 

Roma / İtalya

Roma / İtalya

 

Moskova / Rusya

Moskova / Rusya

 

Moskova / Rusya

Moskova / Rusya

 

Venedik / İtalya

Venedik / İtalya

20 yorumlar

 1. Ahmet Yenigün says:

  Kamera arkaları ve fotoğrafların herşeyiyle muhteşem.. Eline sağlık bizleri o anlara götürdün ve yaşattın. Teşekkürler

 2. Ceren Sandalcıoğlu says:

  Fotoğrafların harika.. Kamera arkaları ile birleştirmen çok güzel olmuş. Güzel bir çalışma.. Emek var sanat var sabır var.. Yepyeni fotoğraflarla sen hep gez yolun açık olsun.. Ceren Sandalcıoğlu

 3. Feridun Bingör says:

  Ufuk çok hoş bir çalışma… koleksiyonunu büyütmeni diliyorum.
  Tanıdığım en iyi fotoğraf çeken gezgin sensin 🙂

 4. Ellerine sağlık nefis olmuş kardeşim

 5. Huriye Ulusoy says:

  Fotograf cekme meraklisi olarak Senden ogrenecek cok seyim var. Ellerine saglik gezen kelebek!

  • Estağfirullah Huriye Ulusoy.. Elimizden geldiği kadar gezilerimizi eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz. Daha güzellerini çekersiniz umarım.. Size de bol şans.

 6. Özgür Yağcı says:

  Fotoğrafları zaten biliyorduk 🙂 kamera arkası çekimler de süper olmuş emeğine sağlık gezen kelebek önümüzdeki günlerde daha çok kamera arkası çekimlere !!!!!!! 🙂

  • Özgür gezmekten vazgeçmek yok zaten fotoğraflar en büyük tutkum ama her şeye rağmen senin ve takip edip destek verenlerin ilgileri oldukça daha da verimli güzel paylaşımlar kendiliğinden doğuyor. İlgin ve alakan için teşekkür ederim ..

 7. Elinize,yüreğinize sağlık..Gezdiğim bazı yerleri başka bir gözle gördüm:)))

  • Şadiye Hanım değerli yorumunuz için teşekkür ederim.. Fotoğraflarla bağ kurup hep birlikte anılarımıza ayak bastığımız yerlere yeniden gitmek çok güzel ..

 8. Eda ceren aktas says:

  Cok güzel calismalar yapmıssın eline saglik..ilerde bakıp hatırlayacagın anılar olusturmussun..yeni fotograflarini merakla bekliyorum..eline saglik

 9. Ceren Sandalcıoğlu says:

  Şu ana kadar örneğini görmediğim çalışmalardan bir tanesi… Çok yaratıcı ve çok daha güzellerini daha sonra bizlere sunacağınızdan eminim. Özellikle Avrupa kareleri çok ilgimi çekti.. Fotoğrafların güzelliği ayrı, farklılığı ayrı olmuş..
  Tekrar tekrar tebrikler.. Yolunuz açık olsun..

  • harika yorumlar için teşekkürler.. hem güzel fotolar kattık arşivimize hem de kamera arkalarıyla ölümsüz yapmak istedim. begeni alması çok güzel tabii ki.. tekrar teşekkürler..

 10. Özellikle gece, gunes dogarken ve batarken cekilen fotograflara bayilan biri olaraktan gece cekimlerine bayildim.. Ellerinize saglik.. Devamini bekliyoruzz.. 🙂

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*