Bir İstanbul Masalı ve Gezimanya ziyaretim..

IMG_2119Malum Safranbolu da yaşayan biri olarak bir ayağınız her zaman İstanbul’ da olamıyor. Bazen ay da bir bazen iki ayda bir İstanbul seyahati olsa da, koskoca şehirde iş güç derken dostları da göremeden hoooppp bir de trafiğe yakalanmayalım diye doğruca yola çıkıyoruz yine memleket yollarına. Aralık ayının son haftası Feshane de Karabük günleri yine sebep oldu İstanbul seyahatine. Konaklama bölgesi ise Galata ve civarı.. Akşam yemeği için Etiler de çok şık bir restoran seçmişler arkadaşlar. Ardından ise Ortaköy de çay ve tatlı keyfi bambaşka. Yakınlarımda kimler var derken uzun zamandır aklımda olan Gezimanya ofisini ziyaret etmek ve ardından onlara da şık bir hediye sunma planlarımı gerçekleştirmek istiyorum. Kısa ama sıcacık bir mesajın ardından  öğle arası Gezimanya Ofisinde buluşma ayarlıyoruz. Acilen bir Kelebek Fotoğrafı baskıdan almalıyım. En son çektiklerimden, farklı ve favorilerimden olmalı.. İşte İstanbul ne ararsan çabuk hızlı ve kusursuz. Kelebek fotoğrafım da hazır saatlerde hızla ilerliyor. Tramway otobüs derken artık Gezimanya ofisinin önündeyim zile basıyorummm basstımm.

Her zaman ki gibi çok şık bir karşılama bekliyor beni. Murat Özbilgi gözlerinin içi gülüyor her zaman. Özlem Mete ve Onurcan Yıldız neşe dolu, hep güler yüzlü ve sıcaklar. Vee elbette Tuğçe .. Gezimanya’nın kurucusu ve başarılı gezgin Tuğçe Yılmaz. Güzel bir sohbet, bilgi alışverişi ve bana raporlarla ilgili verdikleri bilgiler sonrasında vaktin de nasıl geçtiğini anlamadan artık gitme zamanım maalesef geldi.

Bir kez daha anlıyorum ki Gezimanya da yazar olmak bir onur benim için. Bu ekibi tanımak ve onlarla olmak ise bir gurur .. Teşekkürler Gezimanya..

   DSC_1529scape (Medium)

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*