Boracay Adası nerede ve nasıl gidilir ?

BORACAY ADASI NEREDE VE NASIL GİDİLİR ?

14

Filipinler 7104 adadan oluşan bir adalar ülkesi. Ülke birkaç büyük ada ve ardından adalar ve ada parçacıklarından oluşmakta. Haliyle de dünyanın en güzel adalarının bir kısmının Filipinlerde bulunması ise kaçınılmaz oluyor elbette.. Palawan Adası, El Nido, Bohol Adası, Purto Princesa gibi çok güzel, eşsiz değere sahip adaları var elbette ama bir adası var ki 2012 yılında dünyanın en güzel adası seçilen Boracay..

Boracay Adası başkent Manila’nın güneyinde ve Panay Adasının hemen yanında yer alan küçük bir ada.. Ulaşım Manila dan 5 saatlik bir yolculukla gemilerle ya da 45 dakikalık bir  uçuş sonrası uçaklarla yapılabilmekte ve adada havaalanı olmamasından dolayı uçaklar Caticlan Yarımadasındaki Caticlan Havaalanına inmekteler. Ama bu bir sorun değil hatta gayet te zevkli bir yolculuk. Hatta bu teferrüatlı gibi gözüken yol benim için ise daha çok görülecek yer, daha çok bilgi, daha çok tecrübe demekti. Ben uçakla seyahat etmeyi tercih ederek doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Maniladan Cebu Airlines ile hem çok ekonomik bir uçuş yakalayarak hem de zamandan tasarruf ederek yorulmadan Caticlan Havaalanına ulaştım. Caticlan Havaalanından Boracay Adasına geçmek için  feribota kadar gitmek gerekiyor ve bu mesafe motorsiklet taksiler ile yaklaşık 5 dakika sürüyor. Daha sonra adaya giriş ve feribot biletleri için alacağınız biletlerle 10 dakikalık bir feribot yolculuğu ve 2012 de dünyanın en güzel adası seçilen Boracay Adası’na ulaşıyorsunuz.

Adaya ayak basar basmaz bazı otel görevlileri sizi hemen karşılıyor ve inanın son derece güleryüzlü ve gayet samimi insanlarla karşılaşıyorsunuz..

Caticlan yarımadası ve Boracay Adasının havadan görünümü

     Caticlan yarımadası ve Boracay Adasının havadan görünümü

Yoruma Kapalı.