En güzel yer henüz keşfedilmemiş olandır..

DSC_0395 (2)Geçtiğimiz günlerde blog sitemden ( ufukakkusphotograph.blogspot.com  ) bir anket paylaşmıştım. Konunun başlığı ise rüyalarınızdaki ülke neresi idi. Nedense cevaplar mail adresime gelmeye başladı. Birkaç arkadaşım blog sitesinin mail adresi onayı falan istediğini ve bu nedenle üşendiklerini ve kısaca mesaj yazdıklarını söylediler.

Ben en iyisi bunu sevgili Facebook ta paylaşıyım belki daha fazla istatistiğe ulaşırım dedim ve  paylaşım neticesinde değişen bir şey olmadı. Sadece birkaç kişi birşeyler yazdı ve yine mesajlar gelmeye devam etti. Aslında çok farklı cevaplar hatta hiç duymadıgım ülke ve şehir isimleri bekliyordum.

Artık daha farklı bir durum oluşmuş,  mesajlarda soruların bana yöneltilmesi ve sizin hayallerinizdeki ülke neresidir ? soruları gelmeye başlamıştı.. Hımm bunu hiç düşünmemiştim ve bir süre sonra bende düşünmeye başladım artık. Gitmek istediğim merak ettiğim o kadar çok yer o kadar çok ülke vardı ki ve üstelik ben istediğim ve hayal ettiğim ülkelerin çoğuna daha önce yaptığım bir sıralama ile gitmiştim. Gittiğim gezdiğim ülkelerin hepsinde farklı bir kültür, farklı bir atmosfer, insanı hayallere daldıran güzellikler ile karşılaşmış ve birbirinden  ilginç aktivite ve maceralarla harika vakitler geçirmiştim. Hiçbirini birbirinden ayırt edemiyordum hatta şuraya boşuna gittim veya keşke gitmeseydim buraya dediğim bir yer yoktu.

Ajandamda gitmek istediğim ülke ve şehirlerle ilgili notlarım ve onların listeleri de halen var elbette. Acaba hangisi benim için rüya şehir ? acaba hangi ülke işte bu diyebileceğim bir ülke idi karar veremiyordum. Ben bunlarla meşgul olup düşünürken bir arkadaşımla yaptığım sohbette tam da bunları anlatırken bana  “ En güzel yer henüz keşfedilmemiş olandır ‘’ diyorsunuz o zaman dedi. Ahhh evet işte anahtar kelime buydu .

Bu cümle bir an çok güzel geldi bana. Benim için en güzel yer keşfedilmemiş olan olmalıydı elbette. Önümde keşfedilmeyi bekleyen o kadar çok ülke vardı ki bunların hepsi benim için birer rüya şehirler, birer rüya ülkelerdi .

Yeni rotalarımın nereler olacağı konusunda yaptığım çalışmalarla birlikte ta ki yola çıkma zamanı geldiği ana kadar olan heyecanım asla bitmiyor. Herşey ilk yollara çıktığım gün gibi heyecanlı ve Gezen bir kelebek için fazlasıyla diğer gezgin dostlarım gibi yeni yerler görmeyi, farklı kültürleri tanımayı, seyahati,  paylaşmayı ve yol hikayelerini çok seviyorum.

Herkesin rüya ettiği ülkeleri neresi olursa olsun tüm dileklerinin kabul olması temennilerimle…

Yoruma Kapalı.