Gezgine İlham Veren Yeni Film Adayım.. Mechanic : Resurrection .. Neden mi ?

Yok yok seyahat yazarlığının yanında bloğumda film eleştirmenliğine falan başlamadım. Ama tam zamanlı bir seyahat tutkunu olarak izlediğim filmlerdeki dünyanın dört bir yanında çekilmiş görüntüler beni benden fazlasıyla alıyor. Aksiyon filmlerini severim ama bir de bu filmler çok özel ülke ve mekanlarda geçtiğinde tadından yenmiyor. Geçen sene bu konuda favori filmim James Bond serisinin son filmi Spectre idi ve film Meksika’ da başlayıp Fas’ a kadar gidiyordu. Muhteşem görseller bir anda o aksiyon dolu görüntüler eşliğinde tüm çekimlerinin yapıldığı ülkelerin en güzel havasını yaşatıyor bizim gibi gezginlere. Son olarak bugün izlediğim Mechanic : Resurrection  filmi yine gezginlere ilham veren türden.

Mechanic : Resurrection ( Suikast )

Mechanic : Resurrection ( Suikast )

Başrolünde yine serinin artık efsaneleşmiş kahramanı Jason Statham oynuyor. Film harika Brezilya, Rio de Janerio görüntüleri eşliğinde hızlı bir aksiyon ile başlıyor. Sonrasında ise Tayland’ ın bir adasında tropikal görüntüler ve ardından Bangkok. Filmi anlatmıyorum, sadece mekanları yazmaya devam ediyorum. Ardından kahramanımız Malezya’ nın Penang Adası’ nda başka bir macerada yer alıyor ve sonra Avustralya Sidney’ de yeniden macerasına devam.

DSC_0064scape (Medium)

Christo Redentor ( Kurtarıcı İsa Heykeli ) Rio De Janerio / Brezilya

Bitti mi ? Hayır ..

Son macera mekanı ve ülkesi Bulgaristan.. Filmin sonunda bilindiği gibi iyiler daima kazanır. Ardından bu kazanan iyiler Kamboçya’ da ortaya çıkıyor ve film Kamboçya’ da sona eriyor. Kısacası hem konusu ile hem aksiyon sahneleri ile 10 numara. İlk önce kendi adıma söyleyeyim ben resmen filmde bir seyahat tutkunu olarak adeta yeniden bir dünya turuna katıldım. Yeniden diyorum çünkü birazdan niye öyle söylediğimi yazacağım. Bu arada film eleştirmenleri filme 10 üzerinden 8.5 puan vermiş. Oldukça yüksek sayılabilecek bir puan. Bence filmi acilen izleyin ve bir gezgin gözüyle bakın derim.

Tayland' ın Geleneksel Sandalları..

Tayland’ ın Geleneksel Sandalları..

Şimdi gelelim benimle ilgili bir kenara düştüğüm, insanlık için küçük ama benim için büyük nota .. Benim ilk olarak 2008 yılında yurtdışı seyahatlerime başlarken sırt çantamla ilk ayak bastığım filmin de ilk görüntüsü olan Brezilya’ nın Rio De Janerio şehriydi. Benim en büyük hayalimdi Brezilya ve gerçekten o topraklarda olmak benim için yeniden doğmak kadar güzeldi. İkinci olarak gittiğim ülke neresiydi ? İkinci ülkem de aynı bu filmde olduğu gibi Tayland idi. Film benim için güzel bir tesadüf oluşturdu diyebilirim. Sonrasında Malezya, Penang Adası derken ya dedim ben bunların hepsini gezdim ne kadar da şanslıyım. Ama filmdeki Avustralya Sidney bölümü benim çok isteyip te henüz gidemediğim yer olarak notlarımda yerini ayrıca aldı. Bu bir mesaj mı acaba ? Filmin en son sahneleri Kamboçya’ ya ait ve benimde son seyahatimdeki rotalarımdan biriydi Kamboçya. Tamam tamam ne var bunda diyorsunuz şimdi ama seviyorum işte böyle ayrıntıları ne yapalım..

Seviyorum bu coğrafyanın masum çocuklarını .. Poipet / Kamboçya

Seviyorum bu coğrafyanın masum çocuklarını .. Poipet / Kamboçya

4 yorumlar

  1. Öncelikle merhaba seni îmrenerek takip ediyorum.onbinlerce gezgin arasında her detayı ile favorim sin.Birde sana kanım kaynıyor nedendir bilinmez ama yolun açık olur inşallah iyi gezmeler 😊

    • Sevgili Atilla yazmış olduğun güzel sözlerinle gerçekten onur verdin. Her zaman göstermiş olduğun ilgi ve destek için ayrıca teşekkürler .. Hayat aslında başlı başına bir seyahat. Ben bu seyahatte yazan taraf olmayı seçtim ve senin gibi güzel dostluklar kazandım. İyi ki varsın ..

  2. Ufuk bey merhaba , suikast 2 de Tayland’da ki adanın ismi nedir acaba saygılar.
    Bülent

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*