Mavi Ay Mucizesi Yüzyılda 5 Kez Gerçekleşen Bir Doğa Olayı ..

DSC_4551psMavi Ay mucizesi aslında yüzyılda 5 kez meydana gelen bir doğa olayı. Bende tarihler 31 Temmuz’ u gösterdiği ve rüzgarın en ufak esmediği bu sımsıcak gece de aldım fotoğraf makinemi ve objektifimi, tripodum ve kahvemle kuruldum evimin balkonuna. Ay her zaman ki gibi müthiş ve bende büyük bir zevkle gözlemledim ve çektim fotoğraflarımı. Sonuç mu ?? Masmaviiii diyecem değil elbette !!! Ay her zaman ki Ay, renk her zaman ki renk .. Farklı olan heyecanla gözlemleyip beklemek oldu sadece. Gelelim nedir bu Mavi Ay bilgi almaya.

Her ay bir kez yaşadığımız dolunayın, bir ay içinde ikinci kez yaşanmasına Mavi Ay deniyor diye okudum ama bu da ayrı bir araştırma konusu. Eğer hal böyleyse durum gayet ciddi.

İkinci durum ise Dünya’da meydana gelen volkanik patlamalar ve orman yangınlarının sebep olduğu toz bulutlarının Ay’ın çevresinde seyretmesiyle oluşan mavi rengin Ay’ a verdiği renk. Hangisi doğru ben fotoğrafladım ama bir şey çözemedim.

Bu arada bir sonraki Mavi Ay’ın 2018 ve 2020 yıllarında yaşanması bekliyor. Dört gözle bekliyoruz ne diyelim .. Şimdi bu gece çekilen taze taze Mavi Ay fotoğraflarına.. İyi Seyirler

Mavi Ay benim objektifimden bu renkte ..

Mavi Ay benim objektifimden bu renkte ..

 

Maviye mi boyasaydım !!!

Maviye mi boyasaydım !!!

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*