OTANTİK FAS TURU 23 EYLÜL – 30 EYLÜL 2017

OTANTİK FAS

23 EYLÜL-30 EYLÜL 2017


EYLÜL DE FAS’ A GİDİYORUZ 

CASABLANCA

RABAT

ŞAFŞAVAN

MEKNES 

FES

MERZOUGA

QUARZAZATE

MARAKEŞ

ESSAURA 

 

 

VİZE YOK 

TÜM AKTİVİTELER DAHİL EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK 

 

 

 

 

1.GÜN 23 EYLÜL 2017 KAZABLANKA- RABAT

İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminali önünde 23.00’da buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları 30438 sayılı sefer ile saat 01.30′ da Kazablanka’ya uçuş. Saat 04.25′ deki varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben havalimanında rehberimizle buluşma ve şehre transfer.  Beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Cami’yi ziyaret edeceğiz. İç mekânda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabileceği Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir. Ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  (Cami girişi tura dâhildir, isteyen misafirler girebilir.) Les Fleurs Restoran öğle yemeği (ekstra) sonrası Kazablanka’ dan ayırılıp sonrası Fas’ın başkenti Rabat’a doğru yola çıkıyoruz. Udaya Kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar gibi önemli Art Deco binalarla süslü Muhammed V Caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V’nin anıt mezarı ve Hassan Kulesi ile cami kalıntılarını gezdikten sonra Udaya Kalesinin daracık sokaklarından geçerek nane çayımızı içip otele geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Rihab Otel vb.

 

2.GÜN 24 EYLÜL 2017 RABAT-MEKNES- VOLUBİLİS- ŞAFŞAFAN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Meknes’e hareket ediyoruz. 17.yy Meknes şehrinin etkileyici kapısı olan Bab Mansour’dan başlıyoruz. Kapı Palace el Hadim ile karşı karşıyadır. Buradan yerel ürün alışverişi yapabileceğiniz bir Pazar bulunmaktadır. 1755 de depremde yıkılan Meknes’in eski bölgesine geçiyoruz. Moulay İsmail mozolesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği Cornette Palace Restoran (ekstra) sonrası  Kraliyet sarayı ve 12.000 atın muhafaza edildiği Heri es Souani’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Roma kalıntıları olan 1997de Unesco kültür mirası ilan edilen Volubilis’i ziyaret ediyoruz. Eski hamamları, mozaikleri ve sütunları oldukça etkileyici.  Gezilerimizi tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız şehir Şafşafan’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Şafşafan Atlas Otel vb.

 

3.GÜN 25 EYLÜL 2017 ŞAFŞAFAN- FES

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, dağların arasında mavi şirin bir kasaba olan Şafşafan’ı ziyaret ediyoruz. Rif Dağları’nın rahat atmosferinin tadını çıkaracaksınız. Daha sonra Fes’ e gidiyoruz, bu şehir yüzyılda MoulayIdriss tarafından kurulmuş ve geçmişte birçok hanedanın başkenti olmuştur.  Palais Nejjarine Restoran’da öğle yemeği (ekstra) sonrası Borj tepesinde başlayacak şehir turu Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti, Karouine Camisi ve Neccarine Çeşmesi, Attarine Medresesi ile devam edecektir. Daha sonra Fes çarşı ve Medinasını gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Fes Sofia Otel vb.

 

 

 

4.GÜN 26 EYLÜL 2017 FES- ERFOUD- MERZOUGA

Kahvaltıdan sonra, Medelt üzerinden çölün sınırlarına kurulmuş Erfoud’ a doğru yol alıyoruz. Yol manzaramız Orta Atlas Dağlarının sedir ve meşe ormanları. Yemyeşil bir bölge olan Kasbah Asma Restoran’da öğle yemeği (ekstra). Öğle yemeği sonrası Ziz Vadisi üzerinden Erfoud’ a güzel manzaralarla devam ediyoruz. Erfoud, çevresindeki Sahra Çölü ve kasaba alanlarının güzelliği nedeniyle film yapımcıları için çok güzel bir destinasyon olup Prince of Persia ve Mumya gibi filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceğiz. Ardından, Merzouga vahasına ulaşmak için Otobüs 4X4’e, ardından da Deveye binerek günbatımını izliyoruz. Bedevi Çadırında konaklayacak, yöresel gösterilerle eğlenecek çölde gece yıldızları seyrederek uyuyacağız.  Hotel Pameras Y Dunas vb. bedevi kampları .. 

 

 

5.GÜN 27 EYLÜL 2017 MERZOUGA- TINEGHIR- QUARZAZATE

Tineghir’e Jorf palmiye korusunu görüp ve Tineghir’e devam ediyoruz. Varış ardından 300 metre yüksekliğindeki kayalıklarla çevrili ünlü Todra kanyonunu giriyoruz. Yasmina restoranında öğle yemeği (ekstra). Öğleden sonra “Kasbahs Mil Yolu” ve Gül Vadisi üzerinden Quarzazate’ye varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Le Riad Oteli’nde vb.

 

 

 1. GÜN 28 EYLÜL 2017 QUARZAZATE-AİT BEN HADDOU- MARAKEŞ

Kahvaltıdan sonra, Lawrence of Arabia veya Gladyatör’ün çekildiği film stüdyolarını ziyaret edeceğiz. Ana yoldan ayrıldıktan sonra, Fas’taki en iyi korunmuş ve ünlü Kasbah – UNESCO’nun başka bir dünya mirası Ait Ben Haddou sitesinde kısa sürede varıyoruz. Ait Ben Haddou restoranda öğle yemeğinden (ekstra) sonra, Marakeş’e devam. Palais Chahraman’da folklorik gösteri ile akşam yemeği Atlas Asni Marakeş ‘te geceleme. Atlas Otel vb.

 

 

 1. GÜN 29 EYLÜL 2017 MARAKEŞ- ESSAOUİRA

Kahvaltıdan sonra Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, Essaouira’ya giderken yolda Argan ağaçları ormanını geçeceksiniz. Essaouira Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biridir. Atlantik’in Beyaz İncisi deniyor. İspanya döneminden surları ve tunç kanunları ile Medina’yı, balık pazarı, deniz kapısı ve “Skala” yı ziyaret ediyoruz. Essaouira’ da ki Khaima Restaurant’ta deniz ürünleri öğle yemeği (ekstra), geç öğleden sonra Medina’da yürüyüş, Marakeş’e geri dönün Atlas Asni Marakeş’ te akşam yemeği ve geceleme. Atlas Otel vb.

 

 

 1. GÜN 30 EYLÜL 2017 MARAKEŞ- KAZABLANKA

Kahvaltının ardından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız dar sokakları ile Medina olacak. Saadia Tombs ve Majorelle Bahçeleri, şehrin farklı etnik grupları, İslami ve Arap mimarisi ve renkleri sizi büyüleyecek. Daha sonra Bahia Sarayı’nı gördüğünüzde Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini, Marakeş’ in Souk adı verilen kapalı çarşısını gezerken deri tabakhaneleri, kumaşçılar, demirciler, ahşap ustaları gibi ülkenin tüm el sanatları örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist gezeceğiz. Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Jamaa El Fena ile sonlanacak. Gezilerimiz sonrası Kazablanka’ da ki Muhammed V havaalanına transfer ve ayrılış.

 

FİYAT:      1.380 US DOLAR  

                             ( ÇİFT KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI FİYAT ) 

 

İLETİŞİM    UFUK AKKUŞ          532 730 95 17                      SELCAN KIRAN      532 771 77 08 

                          

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER 


 • İstanbul-Kazablanka-Kazablanka-İstanbul Air Arabia Uçak Biletleri

 • Lüks Araçlarla Yerel Ulaşımlar

 • 4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

 • Anıt Girişleri

 • 4X4’e transfer Erfoud’dan Merzouga

 • Merzouga’da Deve Safari

 • Merzouga’da folklorik gösteri ile akşam yemeği

 • Marakeş’te ki Palais Chahraman’da folklor gösterisiyle akşam yemeği

 • Lucky Travel Refakat Hizmetleri 

 • Seyahat Sağlık Sigortaları 

 • Rehberlik Hizmeti

 

 FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 


 • Öğle Yemekleri

 • Kişisel Harcamalar

 • Alkollü ve Alkolsüz İçecekler

 • Bahşişler

 • Yurt dışı Çıkış harcı ( 15 TL ) 

 

SEYAHAT 3403 BELGE NUMARALI TURSAB  (A) GRUBU ACENTESİ LUCKY TUR TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

 

 

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*