SEYAHAT SONRASI DEPRESİF HAREKETLER .. JETLAG ..

Her seyahat sonrası başlıyor yine uykusuz geceler, kronik yorgunluk, hafif baş ağrıları ve sabahları kalkamama durumu. Hatta sabahları yatağı yorganı alıp ta gidesim geliyor işe. Kalkmak bu kadar zor sürüne sürüne çıkıyorum resmen yataktan. Şu an gece saatin yine bilmem kaçı ve benim kaçıncı yatıp tekrar kalkışım bilmiyorum. Adını seyahat sonrası depresif hareketler koydum artık bunun. Ancak bu durumun bilinen adı ise Jetlag ..

dog

Uyuyamıyorum, uyumak istesem de aklıma bin bir türlü şeyler gelip yeniden kalkıyorum. Yazıyorum çiziyorum, fotoğrafları aktarıyorum, düzenliyorum falan ancak sabah ezanı ile kendime şu nu söylüyorum   ‘’ yat artık zıbar yeter yarın işe gideceksin ‘’ ..

Bir de depresif olan tarafı şu ki ;  bu gece de yazdığım bir senaryo ile yeniden yataktan kalkmama sebep olan saçma sapan düşüncelere dalıyorum.

Artık yatıyorum elimi uzattım bir tarafa ve elime bir kartvisit geldi gece karanlıkta. Artık farkında olmadan başparmağımı kartın bir tarafına, işaret parmağımı da diğer tarafına koyarak ve diğer parmaklarımın yardımı ile başladım kartvisiti elimde yuvarlamaya. Bir o yana bir bu yana çeviriyorum ve aklımdan geçen şu..

Acaba bu kartvisit buraya nereden geldi ? Geldi bir şekilde de acaba kime ait soruları başlıyor kafamda. Karanlıkta hem bakmaya üşeniyorum hem de rahatımı bozmaya hiç niyetim yok sanki onu çevirmek keyifli gibi. Ama diyelim ki öldüm. Ne olacağı belli mi olur ölümlü dünya sonuçta. Sabah polis geldi veya artık benim yokluğumu ne zaman farkedip bulurlarsa ve makdülün elinde bir kartvisit. Haydaa !!! Al işte başına bir zavallının dünya kadar bela. Kartvisit sahibi durduk yere uğraşsın dursun artık. Acaba, makdül yani ben polise bir şeyler mi demek istedim. Bir ipucu bir şifre falan. O da artık bilinmeyen bir soru, amma acayip dünya. Tabii bu kadar düşünce saniyeler içinde geçince insan kalkıyor ister istemez yeniden artık uyumaya karar verdiği yatağından bir kez daha. Lanet olası seyahat sonrası uykusuzluk ve jetlag halleri aslında. Adı her ne ise gidin artık başımdan.

Ha bu arada kartvisit mi ??? Benim ya benim kendi kart visitim artık nereden düştüyse oraya.

İşte tüm bunların sebebi maalesef jetlag halleri. Peki nasıl kurtulmalıyım bu jetlagtan. Ben aslında dinlenmemi zamana yayarak gidermeye çalışsam da en doğrusu bunun için uyku ilacı olarak kullanabileceğiniz doktor kontrolünde ilaçları kullanmak. İlaçlar almamanın sonucu ise böyle uykusuz ve yorgun kalıp benim gibi uykusuzluktan senaryolar yazmak. Kim bilir belki de eğlenceli olur.

Jetlagsız seyahatler  ..

1384534801000

Bir yorum

  1. Bir yandan bütün gün gez bir yandan zaman farkı, gittiğin ülkelerde zor olmuyormu? Ben hep is işin seyahat edenler ne yapıyor diye düşünürüm. Eşim yeni zamana hemen uyum sağlıyor, ben hala ogrenemedim bu işin sırrını. Sanırım basınç ve 24 saat oturmaktan, tarif edemeyeceğim hiç bir şeyin yorgunluğuna benzemeyen bir yorgunluk hissediyorum. Küçükken uzay yolunda lşınlanma olayını hayranlıkla izlerdim. Keske gerçek olsa. Gitmek İstediğimiz yerlere aninda Vın Turizm fena olmazdi hani 😉

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Gerekli * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*