Seyahatin En Önemli Püf Noktası .. Tek Başına Seyahat ..

Her zaman ne kadar çok ülke gezdiğimiz ya da ne kadar çok ülke gördüğümüz esas alınarak çok şanslı olduğumuz düşünülse de asıl gözden kaçan konu farklıdır benim için aslında. Tamam farklı ülkelere seyahat, dünyanın güzelliklerini görmek bir ayrıcalık ancak gönlüme asıl mutluluk veren bir şey var ki o da Tek Başına Seyahat ..

travel..

Herkesin bir tarzı var, herkesin bir gezi ve seyahat şekli. Bazıları aileleri ile, bazıları en yakın arkadaş, bazıları ise kalabalık bir şekilde seyahat sevenler. Ama benim en mutlu olduğum anlar tek başına yaptığım seyahatler. Al sırt çantanı ve çık yola. Kendimle konuşabildiğim, istediğim zaman kendime yemek ısmarladığım, canım istemiyorsa yemediğim, istediğimde durduğum, istediğimde koştuğum, gerekirse geç saatlere kadar uyuduğum ya da sabahın köründe kalkıp gün doğumuna eşlik ettiğim zamanlar dünyada en özgür olduğum anlar.

4428262825_34056008f5

Kim istemez ki Paris’ in en ünlü caddesinde leziz bir akşam yemeği yemek ya da New York’ ta bir gökdelenin en üst katında bir kahvaltı yapmak. Ama inanın elinde bir sandviç ile Eyfel Kulesinin altında olmak ve etrafı izlemek ya da  Rio De Jenario’ da elinde cips ve kola ile Corcovado Tepesinden tüm Rio’ ya bakıp o anı yaşamak gibisi yok. İşte tek başına seyahatte özgürce ve sınırsız bir şekilde yaşabileceğiniz en güzel anılar bunlar. Kalk gidelim diyen yok ya da hadi ben acıktım diyende .. İşte hayat bu ..

Female_Backpacker_tourist_Rome

Canın hiç sıkılmıyor mu ? diyenler de var. Ben olsam yalnız sıkıntıdan ölürüm diyenler de var. Gezerken, sadece gezmekle kalmayıp fotoğraf çekerken ve bir de gittiği ülkeyi ve şehri tanımaya çalışan insan sıkılır mı hiç. Hem oranın kültürünü tanımaya çalışmak, hem yeni dostluklar kurmak ve yeni insanlar tanımak ta güzel. Üstelik en sıkıldığınız anda bile okuyabileceğiniz bir kitap yol arkadaşı olabiliyorken size, seyahatte sıkılmak diye bir kelime asla kabul edilemez.

DSC_4782 (Medium)

Tek başına seyahati seviyorum ve ruhumun buna ihtiyaç duyduğunu, insanlarında çoğunun yeni yerler görme arzusunun haricinde yalnız kalmak ve tek başına seyahatin keyfini yaşamak için yollara düştüğünü savunanlardanım.

Tabii ki iki dost yola çıkabilen gezginlere ise ayrıca hayranım. Onlara da kocaman bir alkış buradan.

DSC_4904 (Medium)

2 yorumlar

  1. Bol bol seyehatler 🙂 Çok güzel dile getirmişsin 🙂

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*