Sırtçantam ile Değil Ruhumla ..

Bunu neden yaptığımı, her fırsatta neden yollara düştüğümü çok iyi bilen dostlarım, beni o kadar iyi tanıyan arkadaşlarım var benim.

İlham aldığım biri olmadı hayatımda, okuduğum her hangi bir kitap ya da izlediğim her hangi bir film de ilham olmadı yola çıkma hikayelerimin hiçbirinde. Sanırım içimde bir gezgin ruhu vardı ve ben farkında olmadan onu yaşıyorum.

DSC_5528ps (Medium)

Ruhumu taşıyorum yollara.. Özgürlüğümü, özlemlerimi, duygularımı, gözyaşlarımı, gülüşlerimi ve kahkahalarımı, bastırdığım duygularımı ve bastıramadıklarımı .. Çocukluğumu, hayallerimi taşıyorum hatta, sabrımı, sınırlarımı .. Sınırlarımı zorluyorum hep bir adım öteye gidiyorum bu yolculuklarda.

Düşünüyorum, düşünecek bol bol zamanım oluyor bu arada. Planlarımı ve sorularımı taşıyorum sırtçantamda .. Cevapları buluyorum bazıları cevapsız. Acılar da oluyor mutluluklar da .. Yalnızlık ile besleniyor insan, ardından enerjimi yeniden toparlıyorum. Böylece daha kolay odaklanıyorum, ayrıntıları farkediyorum, keşfediyorum. Tüm bunlarla birlikte daha kolay insanlarla iletişim ve daha basit çözümler çözümlemeler.

DSC_4906ps (Medium)

Daha iyi anlıyorum dünyayı ve insanları .. Yollardayım .. Onlardan bir anlayış beklemiyorum ya da her hangi bir beklentim yok insanlardan. Gülsünler yeter ya da gülmeseler de olur. Umurumda mı ? Değil !!!

Seyahat etmeyi seviyorum . Değer katıyor bana. Kendime yaptığım en büyük yatırım benim için. Hiç bıkmadım yollardan. Bıkılır mı bilmiyorum. Her yeni seyahat sanki ilk defa çıkıyormuşum gibi heyecanlı benim için.. Bazen rota belli mi ?  Değil !!! Ama her neresi olursa olsun ruhuma bir zenginlik daha katacaktır bunu biliyorum. Sizde ruhunuzu sırt çantanıza taşıyın ve deneyin.

Sadece ve sadece yolda olun ..

gezenkelebek.com

DSC_5366 (Medium)

4 yorumlar

  1. Ancak bu kadar guzel anlatılabilirdi..cogumuzun anlatmaya dahi cesaret edemedigi hayallerini sırt çantanızda taşıdığınızı düşünüyorum..bir gun cok uzaklarda sırt cantamla gezerken gezen kelebekle karsilasmak isterim..ben acemi,patavatsız ve kaprisli bir gezginken huzurlu ve dünyayı gezmis bir kelebegin anılarınızı dinlemek isterim.

  2. yazınıza biraz geç denk geldim sanırım, ama kendinizi son derece güzel anlatmışsınız.Belli ki bir yede bağlı kalmadan gezmeyi seviyorsunuz.Umarım bu genç ruhla uzun uzun yıllar daha gezmeye devam edersiniz.Eğer yolunuz bir şekilde Kastamonu’ya düşerse tesisimizede bekleriz sizleri.

    Yazılarınızın devamını dilerim

    • Değerli davetiniz için teşekkür ederim .. Elbet bir gün yolumuz düşer tesisinizde bir kahvenizi içerim.. Verdiğiniz değer için ayrıca teşekkürler ..

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*