Yeni Rotam ; İnka Medeniyetlerine Yolculuk .. Peru ve Bolivya ..

Nerede kalmıştık diyelim mi o zaman ?? En son 2008 yılında geride bırakmıştım Güney Amerika topraklarını. Sırt çantamla çıktığım yolda Brezilya ve Arjantin’ in ardından bu kadar yeter diyerek harika anılarla ve harika fotoğraflarla döndüm yurduma. Rio de Janerio, Iguasu şelaleleri ve Bounes Aires unutulmazdı. Artık tekrar özlediğim bu çok özel topraklara kaldığım yerden yola devam ediyorum.

Bu defa ki rotama Peru’ nun başkenti Lima’ dan başlayıp, Paracas, Ica, Nazca Çizgileri rotası izleyerek, ardından Cusco şehri ve Macchu Picchu’ ya kadar devam edeceğim. Bir sonraki süreçte ise Bolivya sınırına ve La Paz’ a ilerlemeyi düşünüyorum. Aklımdaki son durak ise Salar de Uyuni tuz gölü. Heyecan var mı ?? sorusuna, evet heyecan her zaman var. O kadar yol, o kadar zaman ve ben heyecanımı hiç bir zaman kaybetmedim.

Macchu Picchu / Peru

Macchu Picchu / Peru

Peru’ nun harikulade güzellikleri, sırrı çözülememiş Nazca Çizgileri, İnka Medeniyetinin izleri, Bolivya’ nın yerel halkları, trekking rotaları, göller, manzaralar ve bu toprakların insanları. Hepsi, hepsini bu 21 güne sığdırmak için de bayağı bir enerji sarf etmeye hazır hissediyorum kendimi.

Nazca Çizgileri / Peru

Nazca Çizgileri / Peru

Bu arada Güney Amerika’ ya bilet bulmak aylarca yorsa da beni, tarihler kesinleşti ve nihayet biletler alındı. Bunlar ile ilgili Güney Amerika bileti için de tüyolarım var haberiniz olsun ve tüm bilet alımları aşaması, maliyetler ve daha fazlasını daha sonra emin olun blogda yayınlayacağım.

Salar De Uyuni / Bolivya

Salar De Uyuni / Bolivya

Seyahat öncesi tüm öneri ve bilgiler işime yarayacaktır. Yorumlarınızı ve bilgilerinizi eksik etmeyin bekliyorum..

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*