Yeni Rotam ; Küba .. Havana Sokakları ve Puro Kokusu ..

2016 yılının son seyahati için uzun zamandır gidilecekler listemde olan ülkelerden Küba için uçuş biletim artık hazır ve geri sayım başladı. Fotoğraf cenneti olarak gördüğüm bu seyahatte, henüz karar vermedim ama Küba haricinde Meksika ya da Jamaika’ da olmuş olacak. Bugün günlerden 28 Ağustos ve benim doğum günüm. Küba biletini benim için artık doğumgünüm arefesinde kendi kendimi şımartacağım en güzel doğumgünü hediyesi olarak sayabilirim. Henüz araştırmalarımı yapmadım ama Küba için çok ta araştırma yapacağımı düşünmüyorum. Efsane devrimci Che Guavara’ nın ve büyük lider Fidel Castro’ nun yaşadığı topraklarda, o rengarenk antika araçların arasında ve Havana’ nın puro kokan sokaklarında kaybolmak için adeta sabırsızlanıyorum. Varadero ve Trinidad şehirlerinin sahillerinin keyfini ayrı olarakta çıkartmadan gelmek olmaz. Tarih ise aylardan Kasım. Ekim 2016 olarak yaptığım programda gelen bir mesajım sonrası arkadaşımın ”ne yapıyorsun Ekim’ de Hurricane kasırgaları oluyor kesinlikle tavsiye etmem” demesi üzerine Kasım ayını tercih ettim.

vintage-tile

Artık bundan sonra bana sırt çantam ve fotoğraf makinelerimle yola çıkmak kalıyor. Bana vereceğiniz her türlü bilgi ve tavsiye altın değerindedir. Ona göre paylaşımlarınızı bekliyorum. Şimdi geriye kalan günleri saymak.     

2 yorumlar

  1. Mesut Toker says:

    Arkadaşına çok şey borçlusun bence. Pazartesi Amerika ve pek çok ülkede tatil edildi. 🙂 Küba benim de listemde, doğal hali bozulmadan görmek istiyorum. Uçak biletlerinin pahalı olması da benim için bir etken, THY Aralık’da seferlere başlıyor, bakalım uygun bir açılış yaparlarsa neden olmasın.

    Bu arada aylar önceden tarih belirleyebilmek ve bilet almak harika bir duygu olmalı. 🙂 Biz iş yerinden izni 2 hafta önceye kadar netleştiremediğimizden, bilet masrafları da artıyor. Şimdiden iyi gezmeler.

    • Artık o bir arkadaş değil tabii tamamı ile bir melek 😉 .. Bu arada THY nin yeni hat açması beni neden üzdüyse bilemedim. Galiba yararlanamamış olmak zor gelmiş olmalı ama bundan sonrası için büyük nimet ve Türkiyem adına gurur verici. Aylar öncesinden bilet almak güzel olduğu kadar riskli aynı zamanda, hatta daha önce Endonezya bileti yakmışlığım var .. İlgi ve güzel yorumlar için teşekkür ederim yine yorumlarınızı beklerim.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Gerekli * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*