Yeni Rotam ; Mısır’ ın Tatil kenti Hurgada..

Destroyed Colossus of Memnon at LuxorGizemli ülke Mısır ve Mısır’ ın tatil harikası kenti Hurgada. Benim için ikinci bir Mısır yolculuğu aslına bakarsanız. 2010 yılında Giza Piramitlerini ziyaret etmiş, Kahire gezisi ve ardından Sharm El Sheikh’ te tatil imkanını da yakalamıştım. Kızıldeniz de dalış hiç aklımdan çıkmayacak kadar harikaydı. Şimdi sıra ise Hurgada ve Luxor Tapınaklarında. Nil Nehri’ ne bir kez daha yolculuk yapma zamanı kısacası. Giftun Adası, bol deniz ve güneş, tabii ki Kızıldeniz’ de dalış .. Luksor Tapınakları ise seyahatin en gizemli ve heyecan verici tarafı. 2015 in ilk yurtdışı programı ve ben yine yollardayım.

Ha bu arada önemli notttt.. 24 ocak günü yola çıkıyorum ve ilk defa yeni rotamı yazmakta gecikiyorum. Sebebi ise Mısır Konsolosluğunun vize vermek için çok yavaş davranması. Aklınızda olsun, eğer Mısır seyahati düşünüyorsanız, Mısır vize başvurunuzu seyahatinizden en az bir ay önceden yapınız. Ne kadar stres yaptım bilemezsiniz !! Benden söylemesi.. 70 milyona sesleniyorum 🙂 Sonra ben duymadım bilmiyordum demeyin 😉

3 yorumlar

 1. ali varol says:

  ufuk bey, merhaba

  ben de esimle kahire ye bir seyahat planliyorum. ucak biletini aldim. sizce misir i en son ziyaret eden gezgin olarak ulke gezginler icin guvenli mi ? hergun bir yerde bomba patliyor, havaalanina bile bomba konmus, protesto gosterilerinde insanlar oluyor ? ne dersiniz gidelim mi, yoksa iptal mi edelim .

  selamlar

  • Aslına bakarsanız Mısır’ da ki bomba ve benzeri terör olayları dünyanın her ülkesinde mevcut. Hatta Fransa’ da bile gecen ay neler yaşandığını biliyoruz ya da ülkemizde bile her an nerede ne olacağı belli olmuyor. Mısır bu konuda biraz ön plana çıksa bile ben büyük bir tehlike görmüyorum. Kahire’ de zamanınızı kısa tutup daha sonra Hurgada ya da Sharm gibi tatil beldelerine geçerseniz sıkıntısız bir seyahat yapacağınızı düşünüyorum. Ben seyahatimde çok fazla kontrol ile karşılaştım ama endişe edici bir durumla karşılaşmadım. Yine de olumlu düşünüyorum, dünyanın neresi olursa olsun dört dörtlük bir yer yok. Geçen hafta Bangkok ta uçak düştü. Malezya’ da uçak kayboldu ve benzerleri.. İçiniz rahat olsun, Allah yolunuzu açık etsin.. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

  • ÇAĞDAŞ says:

   Kahire bence bu ara sıkıntılı. bir futbol müsabakası yüzünden 40 kişi yaşamını yitirdi bir idare boşluğu söz konusu ve Mısır şuan Türkiyenin 1980 li yıllarını yaşıyor Kahire-ye sadece Piramitler için gidilmez Tatil ve tarihi mekan görmek için sorunsuz şarm el şeyh+luxsor yada hurgada+luxsor tercih edilmeli ben hurgada ve luxsor yaptım 7 gün gayet zevkli ve sorunsuz geçti

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*